Thursday, 11 February 2010

181. dan

Stariji ljudi i dalje kažu milicija, međutim, sada je to arhaično, pa se kaže policija; a da se primetiti da na službenim vozilima "plavih anđela" piše Police.
Međutim, razlika zapravo nije u nazivu, već u suštini odnosa koji je milicija imala prema prestupnicima, izgrednicima i njima sl., i odnosu koji danas policija gaji prema istim takvim.
Demokratija naša nam je donela i tzv. ljudska prava.
Prema tim ljudskim pravima, policija ne sme da bude nasilna, nego ona nasilinika privede, pomazi ga po glavi, zapisnik preda sudu i pusti ga na slobodu da nastavi da krade, prebija i ubija - i time ne ugrožava njegova ljudska prava; tako da je funkcija policije da štiti nasilnika, jer svima je poznato kako sudovi rade.
Milicija je bila u službi države i njen zadatak je bio da poštene građane štiti od nasilnika, a i prema nasilnicima se nasilno ponašala, i oni kao takvi nisu imali nikakva prava, pa samim tim nisu bili blagodareni da nastave da se ponašaju nasilno.
Dakle, policija nasilnike tretira kao žrtve poremećenog društvenog sistema vrednosti, a o žrtvama nasilnika brine kao o trinaestom prasetu.
Milicija je nasilnike tretirala kao nasilnike, a ne kao ljude, dok je pošten svet mogao mirno da spava.

3 comments:

  1. mnogo milicije a malo ljudskih prava i sloboda.

    ReplyDelete
  2. Ako se dobro sećam, nekad se pevalo - milicija trenira strogoću!

    ReplyDelete
  3. Da objedinim komentar! Pevalo se ljudi, peva se i sada i uvek im je "smrdelo" iz usta. Nije cilj posta bio da favorizujem Miliciju u odnosu na Policiju, nego da podbodem malo. Uvek sam ih doživljala kao one koji rade u dve zapravo identične službe - država vs. kriminal, sa svim "zastavama" ispod kojih su stajali i stoje.

    ReplyDelete

Note: only a member of this blog may post a comment.

Protected by Copyscape Plagiarism Check Tool
Related Posts with Thumbnails